Thrive Architect: skvelý nástroj na tvorbu landing pages

Miška Struhárová Landing pages

Ďalšie časti seriálu o tvorbe landing pages

1. diel: práve čítate

2. diel: Príprava na tvorbu landing page: myšlienková mapa a wireframe

3. diel: 13 tipov, ako napísať presvedčivý text

4. diel: Tvorba landing page v Thrive Architect

5. diel: Platené aj neplatené spôsoby, ako propagovať landing page

Niet pochýb o tom, že správnou kombináciu elementov a textu dokáže landing page parádne zafungovať. Vďaka jednoduchej štruktúre stránky odpromujete predaj svojho nového produktu, zozbierate e-mailové adresy alebo si pripravíte portfólio pre potenciálnych klientov.

Keďže nie som kóder, vyklikať si dobre vyzerajúcu stránku pre mňa nie je až také jednoduché. Našťastie, existujú nástroje aj pre ľudí mne podobných. V júni som si zobrala na mušku 5 WordPress builderov, na ktoré som sa pozrela bližšie. 3 z nich sa mi podarilo vyskúšať a bola som nadšená. Thrive bol v zozname tiež zahrnutý, no toho času som nemala možnosť vyskúšať si jeho funkcie. Dostal sa ku mne až nedávno a musím povedať, že práca s ním je naozaj hračka.

Zoznámte sa s Thrive Architect

Spoločnosť Thrive Themes, ktorá je tvorcom Thrive Architect, vyvinula niekoľko užitočných nástrojov, ktoré si ako plugin môžete zakúpiť a nainštalovať na svoju stránku.

Okrem builderu Thrive Architect sú v ponuke:

 • nástroje na tvorbu kvízov,
 • nástroj na vytvorenie referencií,
 • nástroj na kampane s odpočítavaním,
 • nástroj na komentáre od komunity,
 • A/B testovanie nadpisov článkov.

Ako napovedá názov spoločnosti, veľkú časť Thrive Themes tvoria WordPress šablóny.

Thrive úplne prekopali svôj pôvodný Thrive Content Builder (Thrive Visual Editor). V auguste 2017 vyzvali na svojom blogu používateľov, aby si plugin aktualizovali na Thrive Architect, ktorý nahrádza pôvodný builder novým rozhraním a prepracovanejšími funkciami.

Čo všetko Thrive Architect dokáže?

V skratke všetko, čo od kvalitného buildera očakávate. Od vytvorenia homepage, landing pages, blogových príspevkov, produktových stránok, stránok na zber kontaktov, prezentáciu portfólia vrátane referencií - je toho viac než dosť. Môžete začať prázdnou stránkou a dizajnovať všetko podľa seba, alebo si vyberiete niektorú z prednastavených šablón a zaplníte ju obsahom.

Úprimne, bola som prekvapená rýchlosťou, s akou sa dajú stránky tvoriť. Pred pluginmi som uprednostňovala externé nástroje (hlavne LeadPages), ktoré mi viac vyhovovali. No Thrive Architect dokazuje, že výnimka potvrdzuje pravidlo. S builderom sa pracuje naozaj rýchlo, pomocou drag & drop editora pridávate jednotlivé prvky.

Zoznam elementov v Thrive Architect

Tvorcovia myslia na to, že vytvorené stránky vám majú pomáhať dosahovať stanovené ciele, preto vytvorili až 220 tématických šablón, ktoré obsahujú všetky dôležité elementy, aby návštevníka presvedčili, že sa mu oplatí urobiť akciu, ktorú chceme. Ak sa rozhodnete použiť niektorú zo šablón a chcete prvky zmeniť, môžete ich vymazať a v editore pridať iné.

Ako sa pracuje s Thrive Architect?

Na začiatok si to vyžaduje trochu cviku, najmä ak ešte nemáte skúsenosti s buildermi a neviete, čo dokážu. Thrive Themes pripravili skvelé video, v ktorom vás prevedú najpoužívanejšími funkciami. Video nájdete aj v dashboarde po nainštalovaní pluginu do WordPressu.

ako vyzerá dashboard Thrive Themes

Môžeme sa pustiť do práce. Otvoríme si novú stránku. Ako môžete vidieť na obrázku nižšie, po nainštalovaní pluginu sa automaticky objaví možnosť editácie v Thrive Architect pod nadpisom. K editácii sa dostanete aj v zozname článkov alebo stránok, kde sa k štandardným možnostiam pridá Thrive Architect.

Upozornenie: Stránku si musíte pred začiatkom editovania pomenovať a uložiť, aby vám po stlačení tlačidla nenačítalo 404-ku. Až potom sa editor načíta.

editovanie s TA na stránke

Používateľské rozhranie je veľmi čisté a prehľadné. Na ľavej strane sa zobrazuje editor so všetkými prvkami, ktoré môžete na stránkach používať. Keď kliknete na koliesko v ľavom hornom rohu, zobrazí sa vám záložka s nastaveniami a druhá s možnosťami výberu šablóny.

začiatok práce s Thrive Architect

V nastaveniach si môžete na stránku pridať odpočítavanie alebo akciu, ktorá sa zobrazí, keď bude chcieť návštevník odísť. Cez HTML editor môžete vkladať prvky, upraviť štýl cez CSS editor, vypnúť si pravidelné upozornenie o priebežnom ukladaní práce alebo zmeniť polohu editora na pravú stranu.

záložka na zmenu nastavení

V druhej záložke sa pred vami zobrazí kompletná ponuka šablón. Sú rozdelené podľa cieľa, ktorý chcete dosiahnuť. Okrem prázdnej stránky tu nájdete optimalizované landing pages, stránky na zber e-mailov, prihlasovacie stránky na webináre, produktové stránky atď. Ak sa vám zapáči niektorá zo šablón, jej vzhľad si viete prispôsobiť podľa seba.

šablóny v Thrive Architect

Keď ste si vybrali šablónu, môžete sa pustiť do uprávy jednotlivých častí. Stačí kliknúť na jednotlivé elementy a nahradiť prednastavené texty vlastnými, vymeníte obrázky, nastavíte si ich veľkosť, prelinkovanie, umiestnenie a podobne. Keďže ide o front-end editáciu, akúkoľvek zmenu okamžite uvidíte na stránke. V dolnej časti stránky si môžete pozrieť, ako sa vaša stránka zobrazuje na tabletoch a mobilných telefónoch.

editovanie šablóny

Pri iných builderoch som mala vždy problém nastaviť správne zobrazovanie stĺpcov. Preto som rada, že Thrive Architect tento problém vyriešil a so stĺpcami sa dá pracovať veľmi kreatívne. Môžete si vybrať z prednastavených šírok alebo si ich sami prispôsobiť.

Druhá skvelá vec je možnosť nastavovať polohu písma. Ako všetci vieme, nie vždy máme k dispozícii obrázok, na ktorom vyzerá text skvele. V Thrive Architect viete pracovať s textom podobne ako s vrstvami vo Photoshope a nastaviť text pred alebo za obrázkom. Môžete to vidieť aj na obrázku vyššie.

Bola som prekvapená, že v plugine je až 700 fontov, s ktorými môžete pracovať. Viete si tiež nastaviť tiene a veľkosť medzier medzi písmenami.

Množstvo užitočných prvkov

Ak sa rozhodnete pracovať s prázdnou stranou a dizajnovať všetko podľa seba, k dispozícii máte dostatok elementov, ktoré urobia stránku prehľadnú, presvedčivú s neprehliadnuteľnou výzvou k akcii.

 • môžete si vytvárať zoznamy
 • pridať tlačidlá
 • podporiť rozhodovanie pridaním referencií od existujúcich klientov alebo zákazníkov
 • ikony a okná s obsahom
 • formuláre na zber údajov
 • odpočítavanie
 • komentáre zo sociálnych sietí
 • videá
 • tabuľky
 • mapy Google

Thrive Architect dokáže bez problémov nahradiť niekoľko pluginov, ktoré bežne k tvorbe obsahu vo WordPresse používate na formátovanie.

Na ukážku toho, ako môže vyzerať podstránka vytvorená z prázdnej stránky, som si požičala túto recenziu z magazínu Slimming.cz.

slimming.cz ukážka podstránky

Ukážka podstránky, ktorá bola vytvorená v Thrive Architect

Pred tým, ako som Thrive Architect vyskúšala, som si našla na internete niekoľko článkov. Napríklad v tejto recenzii sa objavujú stažnosti na zlé načítanie elementov, na mrznutie počas tvorby stránok a ďalšie chyby. Som preto milo prekvapená, ako poctivo tím Thrive Themes od spustenia novej verzie pracoval na opravách a tieto problémy už aktuálne pri práci nemám.

Koľko vás bude Thrive Architect stáť?

Ak sa rozhodnete zakúpiť licenciu iba na Thrive Architect, cenník závisí od počtu licencií a začína na $67 za 1 webstránku.

cena Thrive Architect

 

Thrive Themes však ponúkajú zaujímavú možnosť získať prístup ku všetkým produktom a šablónam za cenu ročného členstva. 

 • pri platbe za celý rok stojí členstvo $19 mesačne (za rok $228)
 • pri platbe na 3 mesiace stojí $30 mesačne ($90 za 3 mesiace)

V cene je aj ročná podpora, ak by ste mali pri používaní problémy. Thrive Themes tiež poskytujú 30-dňovú garanciu vrátenia peňazí, ak plugin nesplní vaše očakávania.

Záver

Thrive Architect je rýchly a efektívny nástroj, ako si vytvoriť rôzne typy stránok, ktoré obsahujú všetky prvky na dosiahnutie vašich cieľov. Vďaka drag & drop editoru navrhnete stránku úplne od nuly alebo si môžete vybrať niektorú z 220 dostupných šablón podľa toho, akú stránku práve potrebujete.

S editorom sa pracuje pohodlne, prácu zvládne bez väčších problémov aj začiatočník. Prvky sú prehľadne usporiadané v bočnej lište, odkiaľ ich pridávate a upravujete.

Ak si zakúpite členstvo v Thrive Themes, získate prístup k balíku nástrojov a šablón, s ktorými je radosť tvoriť obsah.

Zistite viac o Thrive Architect

Miška Struhárová

Copywriterka a content manažérka. Bojuje proti nudnému obsahu písaním užitočného, ktorý pomôže alebo vyrieši problém. S WordPressom kráča ruka v ruke každodennou prácou na voľnej nohe.

Diskusia ku článku

Zanechať komentár

*

*

Platené aj neplatené spôsoby, ako propagovať landing page | Zarábajúciweb.sk

[…] 1. diel: Prečo je Thrive Architect skvelý nástroj na tvorbu landing pages […]

Tvorba landing page v Thrive Architect | Zarábajúciweb.sk

[…] 1. diel: Prečo je Thrive Architect skvelý nástroj na tvorbu landing pages […]

13 tipov, ako napísať presvedčivý text | Zarábajúciweb.sk

[…] 1. diel: Prečo je Thrive Architect skvelý nástroj na tvorbu landing pages […]

Príprava na tvorbu landing page: myšlienková mapa a wireframe | Zarábajúciweb.sk

[…] 1. diel: Prečo je Thrive Architect skvelý nástroj na tvorbu landing pages […]